Find a Carthago dealer in your area:
Get Geolocation
Radius
Our Carthago dealers are looking forward to your call! Please enter your postcode and/or location. Our dealer search will show you the 5 nearest dealers.
Loading
Legende:
Trading partner
Premium trading partner
Service partner
Rental partner

Nájsť predajcov obytných automobilov Carthago v Nemecko

Ponuka obytných automobilov je rovnako široká ako všestranná. Preto je vhodné čo najpresnejšie definovať vlastné požiadavky na obytný automobil. Týmto spôsobom možno zúžiť počet obytných vozidiel a presnejšie špecifikovať hľadané obytné vozidlo. Malý prehľad rôznych typov obytných vozidiel - od kempingových autobusov až po luxusné obytné vozidlá - nájdete nižšie. Našli ste správny model? Chýba ešte správny predajca obytných vozidiel. Ako však nájdete najbližšieho predajcu motorových vozidiel v Nemecku? Presne to môžete urobiť pomocou nášho vyhľadávania predajcov prostredníctvom mapy predajcov. Vďaka nemu získate rýchly prehľad o našich partnerských predajcoch Carthago, s ktorými spolupracujeme už roky.

Stačí niekoľko kliknutí a nájdete predajcu obytných vozidiel vo vašej blízkosti - v Nemecku aj v susedných krajinách. Naši obchodní partneri vám poskytnú možnosť bližšie sa zoznámiť s rôznymi modelmi obytných vozidiel priamo na mieste. Naši predajcovia Carthago vám radi poradia a často vám ponúknu možnosť skúšobnej jazdy alebo prenájmu obytného vozidla.

Nájdite si predajcu Carthago vo svojom okolí!

 

Ktorý obytný automobil je pre mňa vhodný?

Ďaleko od domova, so všetkým, čo si ceníte a milujete, na dosah ruky ako zvyčajne: To je stelesnenie luxusu. Tento luxus vám môže ponúknuť kvalitný obytný automobil. Ako si kúpiť správny obytný automobil a ako nájsť našich predajcov obytných automobilov Carthago - to sa dozviete v našom sprievodcovi nákupom obytného automobilu.

 

Vaše požiadavky a želania tvoria katalóg kritérií

Pred kúpou obytného vozidla by ste si mali premyslieť, ako ho chcete používať. Najlepší spôsob, ako si to vysvetliť, je uviesť svoje vlastné želania a cestovateľské preferencie. Hlavné otázky sú: Koľko ľudí by malo mať miesto v karavane? Kde chcete obytný automobil zaparkovať a na ako dlho? A nakoniec: aký komfort hľadáte?

Výberové kritériá

a) Veľkosť, pohodlie, vybavenie:

Otázkapočtu osôb je podstatná pre výber typu a veľkosti obytného vozidla. Toto rozhodnutie ovplyvňuje aj požadovanépohodlie apriestor. Hrubým pravidlom je, že polointegrované alebo plne integrované modely sú vhodné pre štyri a viac osôb. Okrem rozpočtu má na výber veľkosti vplyv aj vodičský preukaz. Ak ste získali vodičský preukaz na auto pred rokom 1999, môžete riadiť obytné prívesy do 7,5 tony a karavany do 18,5 tony; od veku 50 rokov platí obmedzenie do 12 ton. Vodičské preukazy vydané po roku 1999 (trieda B) sú obmedzené na celkovú hmotnosť 3,5 tony. Keďže to zahŕňa aj príves, môže to obmedziť možné zaťaženie. Najlepšie je zistiť, ktorý obytný automobil je pre vás vhodný.

Pre maximálny úložný priestor vo vašom obytnom automobile sme v spoločnosti Carthago pripravili niekoľko nápadov.

b) Lokalita, dĺžka pobytu, cestovná sezóna:

Veľký význam pri výbere má aj otázka miesta, času státia alebo cestovnej sezóny. Ak zaparkujete svoj karavan v kempoch, budete mať k dispozícii kompletnú infraštruktúru. Hygienické zariadenia a zásobovanie energiou vášho vozidla nemusia spĺňať žiadne špeciálne požiadavky. V lacnejších kempoch pre obytné vozidlá je infraštruktúra rozvinutá len čiastočne, pri kempovaní vo voľnej prírode úplne chýba. Tu má zmysel obytný automobil s kompletným sociálnym zariadením a sebestačným zásobovaním energiou a vodou. Pri cestovaní v zime vznikajú osobitné požiadavky. Vyžadujú dobrú tepelnú izoláciu, dvojitú vyhrievanú podlahu a vyhrievané nádrže na vodu a odpadovú vodu.

c) Motorizácia a spotreba:

Ďalším kritériom, ktoré by ste nemali prehliadať, je spotreba motora alebo paliva. Ak pochádzate z mesta alebo plánujete výlety do mesta, obytný automobil by mal spĺňať súčasné a budúce ekologické normy. Tým sa zabezpečí, že budete môcť jazdiť aj v environmentálnych zónach.

Typy obytných vozidiel

Po objasnení predchádzajúcich bodov sa môže začať hľadanie vhodného obytného vozidla. Klasický karavan je spravidla uvedený samostatne. Pojmy karavana obytný automobil sa dnes používajú ako synonymá. Motorové vozidlá sa delia do dvoch skupín:

  • Panelové dodávky, obytné vozidlá a karavany.
  • Obytné automobily s výklenkom a čiastočne alebo úplne integrované obytné automobily

Stručný prehľad rôznych typov obytných automobilov:

Skriňové dodávky, kempingové autobusy a obytné vozidlá Kempingové autobusy vychádzajú z bežných skrinkových dodávok a sú vo vnútri úplne prepracované. Ich výhodou je, že sa dajú riadiť ako minibusy a spotrebujú málo paliva. Tým však trpí priestor a pohodlie bývania (zvyčajne 2 až 4 osoby). Na podvozok kempingových vozidiel sa používajú pickupy alebo plošinové nákladné vozidlá. Obytná jednotka je namontovaná na ložnej ploche a dá sa ľahko odstrániť. Silnou stránkou karavanu je teda jeho všestrannosť - komfort je primerane vysoký a priestor, ktorý je k dispozícii, je obmedzený na 3 až 5 osôb.

Prehľad typov obytných automobilov: polointegrované a plne integrované obytné automobily

Všetky tri typy obytných automobilov vychádzajú z rovnakého typu vozidla: transportéra. Rozdiel je spôsobený rôznymi živými telesami. Typ alcove má svoj názov podľa výklenku na spanie nad kabínou vodiča, ktorý slúži na efektívne využitie priestoru. Tento typ obytného vozidla sa vyznačuje veľkorysým priestorom. Vďaka svojej nízkej výške je jaskyňa na spanie ideálna pre deti, ktoré v nej môžu pokojne spať. Vysoká konštrukcia však zvyšuje odpor vzduchu, čo sa odráža na spotrebe. Vďaka uzatvorenému, tepelne izolovanému obytnému priestoru sú alkovne vhodné na zimné využitie, ponúkajú priestor pre 3 až 7 osôb a veľa pohodlia.

Polointegrované obytné automobily

Polointegrované obytné automobily sú úzko späté s obytnými automobilmi s výklenkom. Kabína vodiča základného vozidla zostáva zachovaná a je vizuálne oddelená od obytnej kabíny. Na rozdiel od výklenku sa priestor na spanie nenachádza nad kabínou vodiča, ale v obytnej kabíne. Ak je potrebný väčší priestor na spanie, polointegrované vozidlo môže byť zvyčajne vybavené ďalším zdvíhacím lôžkom. Výsledkom je nižšia celková výška a nižšia spotreba paliva. Keďže kabína vodiča sa zvyčajne používa spolu s obytnou kabínou, polointegrované obytné vozidlá sú vhodné na zimu len v obmedzenom rozsahu. Na druhej strane ponúkajú veľa priestoru, pohodlia a bohatú výbavu a sú lacnejšie ako plne integrované obytné vozidlá.

Naše polointegrované obytné automobily:

c-tourer T Ľahký/Komfortný

Všestranný - ľahké modely s krátkou dĺžkou vozidla v hmotnostnej triede do 3,5 t a komfortné modely s celkovou hmotnosťou do 4,5 t.

Zistite viac

chic c-line T

Fascinujúca prémiová trieda Carthago: elegancia, komfort a extravagancia.

Zistite viac

Plne integrované obytné automobily

Tie integrované sa často označujú ako kráľovská trieda obytných automobilov. Celá karoséria vrátane prednej časti je vyrobená výrobcom obytného vozidla, a preto môže byť aj kvalitne izolovaná. Vďaka úplnej integrácii priestoru kabíny vodiča s obytným priestorom ponúkajú najlepší priestor a najvyšší komfort a hodnotu bývania.

Naše plne integrované obytné automobily: ľahká váha

c-compactline Super-ľahký

Najľahší obytný automobil v integrovanej 3,5-t prémiovej triede, vhodný do mesta vďaka o 15 cm menšej vonkajšej šírke a kompaktnej dĺžke vozidla.

Zistite viac

c-tourer Ľahký/komfortný

Všestranný - ľahké modely s krátkou dĺžkou vozidla v hmotnostnej triede do 3,5 t a komfortné modely s celkovou hmotnosťou do 4,5 t.

Zistite viac

chic c-line / chic c-line superior / chic c-line XL

Fascinujúca trieda Carthago liner: elegancia, pohodlie a extravagancia.

Zistite viac

chic e-line / chic e-line XL

Korunou triedy Carthago Liner je väčší komfort, väčšia sebestačnosť, väčšia nezávislosť.

Zistite viac

chic s-plus / chic s-plus XL

Vrcholný model triedy Carthago Liner s výkonným pohonom zadných kolies.

Zistite viac

liner-for-two

Okrúhla obývacia skupina v zadnej časti s elektricky výsuvným TV lehátkom, jedinečná koncepcia 4 izieb

Zistite viac

V spoločnosti Carthago ponúkame len polo- a plne integrované obytné vozidlá, ktoré zaručujú maximálny komfort bývania.Nie nadarmo patria naše obytné vozidlá do prémiovej triedy a získali už mnoho ocenení.

Ak hľadáte luxusný obytný automobil, ste na správnom mieste. Ak chcete získať prehľad o našich modeloch, môžetesi teraz pohodlneobjednať aktuálny katalóg a prezrieť si náš sortiment v pohodlí domova.

Stále si nie ste istí, ktorý obytný automobil je pre vás ten pravý? Potom si pozrite našeplne integrované obytné vozidlá alebočiastočne integrované modely. Máme ten správny obytný automobil pre každé želanie.